GARANTİ VE İADE KOŞULLARI

 

Garanti Koşulları

Tüm ürünler aksi belirtilmediği takdirde üretici firmaların garantisi altındadır. Garanti koşullarının geçerli olabilmesi için kargo teslimatı esnasında ürünü mutlaka kontrol ediniz. Herhangi bir hasar gördüğünüzde tutanak tutturarak ürünü iade ediniz. Ürün üzerinde yapılan değişiklikler, ürünün deforme olması ya da ürünün orijinal dizaynının bozulması garanti hakkından yararlanma imkanını sona erdirir.

İade Koşulları

www.akeltronik.com üzerinden satın alınan ürünlerde aşağıdaki şartlar dahilinde cayma veya iade hakları söz konusudur.

 • 6502 sayılı Tüketicinin Korunması Hakkında Kanun kapsamında alıcının, satın aldığı ürün / ürünleri kargo firmasından teslim aldıktan sonra hiçbir koşul belirtmeksizin 14 iş günü içerisinde cayma hakkını kullanarak iade edebilme hakkı vardır. Cayma hakkını kullanmak için yine web sitesi üzerinde hesabım sekmesi altında “İade ve Taleplerim” seçeneği bulunmaktadır. İade seçeneğine tıklandıktan sonra açılan formun eksiksiz bir şekilde doldurulması gerekir. Bu kapsamda iade edilmek istenen ürün / ürünlerin satıcıya gönderimi esnasında, satıcının anlaşmalı olduğu kargo şirketi aracılığı ile yapılırsa alıcı hiçbir kargo ücreti ödemeyecektir.

İade kapsamındaki koşullar aşağıdaki gibidir,

 • Hesabım sekmesindeki “İade ve Taleplerim” eksiksiz doldurulmalıdır.

 • Kargo firmasının siparişi alıcıya tesliminden itibaren en geç 14 iş günü içerisinde yapılmalıdır.

 • 385 sayılı vergi usul kanunu genel tebliği uyarınca mutlak suretle ürün/ürünlerin faturasını alt kısmındaki iade bölümlerini eksiksiz bir şekilde doldurup imzalayarak, varsa sevk irsaliyesi ile birlikte cayma tebligatını yaptığı tarih itibari ile 10 gün içerisinde göndermelidir. (İade edilmek istenen ürünün faturası kurumsal ise, iade ederken kurumun düzenlemiş olduğu iade faturası ile birlikte gönderilmesi gerekmektedir. Faturası kurumlar adına düzenlenen sipariş iadeleri İADE FATURASI kesilmediği takdirde tamamlanamayacaktır.)

 • İade edilecek olan satın alınan ürünlerin orijinal ambalajlarının ve / veya Akeltronik tarafından hazırlanan ambalajların hiçbir şeklide açılmamış, bozulmamış olması ve bandrolünün yırtılmamış, tahrip edilmemiş olması gerekmektedir.

 • Açıkça müşterinin özel ihtiyaçları doğrultusunda hazırlanmış ürünlerin (custom design) iadesi mümkün değildir.

 • Yukarıdaki koşulların sağlanması durumunda iade edilecek ürün / ürünler Akeltronik ve gerekirse ürünlerin üreticileri tarafından incelenip iadeye uygun olup olmadıkları değerlendirilir. Bu işlemin süresi 1-15 iş günüdür. Ürünleri iadesine uygun olduğunun değerlendirilmesi takdirinde ürün bedeli, alıcıya hangi ödeme aracı ile satın alım yapmışsa o şekilde geri ödenir. Bunun da süresi maksimum 10 iş günüdür. Kredi kartlarında bankadan kaynaklı gecikmelerden dolayı (Akeltronik) Akkoç Teknoloji LTD. ŞTİ. sorumlu değildir.
 • Teslim alınmış olan malın değerinin azalması veya iadeyi imkânsız kılan bir nedenin varlığı cayma hakkının kullanılmasına engel değildir. Ancak değer azalması veya iadenin imkânsızlaşması tüketicinin kusurundan kaynaklanıyorsa satıcıya malın değerini veya değerindeki azalmayı tazmin etmesi gerekir. Satıcı, alıcı tarafından gönderilen malın iadesinin imkansızlaştığını düşünüyorsa, bu durumu malı teslim aldığı tarihten en geç 3 iş günü içerisinde alıcıya bildirmelidir.

 • Kart ile alınmış mal ve hizmetin iadesi durumunda satıcı, Banka ile yapmış olduğu sözleşme gereği alıcıya nakit para ile ödeme yapamaz. Üye işyeri yani satıcı, bir iade işlemi söz konusu olduğunda ilgili yazılım aracılığı ile iadesini yapacak olup, üye işyeri yani satıcı ilgili tutarı Bankaya nakden veya mahsuben ödemekle yükümlü olduğundan yukarıda detayları belirtilen prosedür gereğince alıcıya nakit olarak ödeme yapılamamaktadır. Kredi kartına iade, alıcının Bankaya bedeli tek seferde ödemesinden sonra, Banka tarafından yukarıdaki prosedür gereğince yapılacaktır.

6502 Sayılı yasa kapsamı dışındaki Ticari nitelikteki işlerde ayıp, gizli ayıp veya iadeye ilişkin hususlarda Türk Ticaret Kanununu hükümleri geçerli olacaktır.

Hasar Görmüş / Deforme Ürün

 • Ürününüzü teslim alırken kontrol etmenizi ve üründe fark edebileceğiniz bir hasar ya da ambalaj deformesi olup olmadığını kargo görevlisi yanında tespit etmenizi özellikle öneririz. Eğer bu aşamada bir tespitte bulunursanız kargo görevlisine “Hasar Tespit Tutanağı” hazırlatmanızı ve ürünü teslim almadan aynı kargo ile geri göndermenizi rica ederiz. Aldığınız ürün "hasarlı" ya da ambalajı "deforme" ise bunun için "Kargo Hasar Tespit Tutanağı" gerekmektedir. Aksi takdirde ürününüz için yapacağınız "hasar bildirimi" kabul edilmeyecektir.
 • Kargo tarafından Akeltronik’e, ürünün hasarlı olduğuna ilişkin bilgilendirme yapıldığında; ürünün iade işlemleri başlatılacak ve ürün tutarı değerinde “para iadesi” gerçekleştirilecektir.

Yanlış Ürün

 • Siparişini verdiğiniz/faturanızda yazan ürün ile teslim edilen ürün birbiri ile aynı değilse teslimatın gerçekleşmesinin akabinde 14 iş günü içerisinde "İade ve Geri Gönderim" şeklinde belirterek [email protected] adresine bildirimde bulunmanız gerekmektedir.
 • Başvurunuzun ardından size ilettiğimiz "kargo gönderi kodu" ile yanlış ürünü bize kargo ücreti ödemeden geri gönderebilirsiniz.
 • Ürün Akeltronik tarafından teslim alındıktan sonra ambalajı ve aksesuarları incelenmek üzere tedarikçi firma ve lojistik kontrolüne alınır. Üründe/ambalajında herhangi bir bozulma tespit edilmemesi halinde ise doğru ürün adresinize kargo ücretsiz gönderilir.
 • Ürünle ilgili yapılan incelemede üründe herhangi bir yanlışlık tespit edilemez ise size de bilgisi verilerek iadesi alınabilir.

Arızalı / Bozuk Ürün

 • Tüm ürünlerimize ilk çalışma garantisi verilir. Ürününüzün ilk çalışması esnasında arıza problemi yaşamanız halinde garanti kapsamında iade/tamirat vb. süreçler için yapılması gerekenler ve işleyiş aşağıda belirtilmiştir.
 • Fatura çıktısı üzerindeki İade Bölümü'nü ve Arızalı Ürün Kabul Formu'nu eksiksiz doldurduktan sonra arızalı/bozuk olduğunu düşündüğünüz ürün ile birlikte aşağıdaki adrese göndermeniz gerekmektedir. 
 • Sanayi mah. Teknopark Bulvarı Teknopark İstanbul No: 1/9C iç kapı No: Z03 Pendik/İstanbul
 • Kargo ile göndermiş olduğunuz arızalı/bozuk bildirimi yapılan ürün Akeltronik tarafından teslim alındıktan sonra ambalajı ve aksesuarları kontrol edilir ve incelenmek üzere Teknik Destek ekibimize iletilir.
 • Teknik ekip tarafından yapılan testler ve incelemeler en fazla 15 iş günü sürecektir.
 • Arıza tespiti sırasında bilgi almak amacıyla sizinle e-posta ile iletişime geçilecektir. 3 iş günü içerisinde size ulaşamamamız durumunda ürününüz teknik çalışmalara devam edilmeksizin 30 günlük beklemeye alınır ve cihazla ilgili bir işlem yapılmaz.
 • Test ve incelemeler sonucunda belirttiğiniz şekilde sorunlu ürün durumu tespit edilirse, tercihiniz doğrultusunda ya ürün yenisi ile değiştirilir, ya da 3 iş günü içinde “ürün bedeli” tarafınıza geri ödenir. Bu durumdaki tüm kargo giderleri Akeltronik tarafından karşılanacaktır.
 • Garanti kapsamındaki ürünlerde kullanıcı hatasından kaynaklanan arıza/kusur, “kullanıcı hatası” (düşürme, sıvı teması, vb.) olarak tespit edilirse ürün değişimi ve ücret iadesi yapılmamaktadır. Bu gibi durumlarda tüm kargo giderleri müşteri tarafından karşılanır.
 • Ürününüzde belirtilen şekilde herhangi bir sorun tespit edilmemesi durumunda ise ürünün çalıştırılması ile ilgili müşteriye e-posta yolu ile bildirimde bulunarak ürünü müşteriye geri gönderilir. Bu durumda tüm kargo giderleri müşteri tarafından karşılanır.
 • Teknik testler sonucunda ürün ile ilgili son durum hakkında sizinle e-posta yolu ile iletişime geçilerek bildirimde bulunulur. Sonuca göre değişimi yapılacak ya da sorunsuz olduğu tespit edilen ürün için teslimat bilgisi istenir ve kargo gönderimleri için takip numarası size iletilir. 3 iş günü içerisinde teslim alınmayan ya da güncel teslimat adresi iletilmeyen ürünler 30 günlük beklemeye alınır ve ürünle ilgili hiçbir işlem yapılmaz. 30 günlük bekleme süresi içerisinde teslim alınmayan ürünlerden firmamız sorumlu değildir.
 • Hafızalı ürünlerde sisteminizde yedeklerinizin olmaması ve cihaza yapılacak işlemlerden sonra oluşacak veri kayıplarından firmamız sorumlu tutulamaz.
 • Servisimizde korsan, kopya ve lisanssız hiçbir yazılım yüklenmez. Önceden yüklenmiş bu tür yazılımlar için servisimiz sorumlu tutulamaz.

 

 

cultureSettings.RegionId: 0 cultureSettings.LanguageCode: TR